Fotogaléria Fotogaléria > > 2017-2018 > 047_Den Zeme zs>

Deň Zeme
Viete kto má sviatok 22. apríla? Áno, je to naša Zem. A preto sme sa ju rozhodli obdarovať. Neboli to hocijaké darčeky, ale niečo, čo ju nie len poteší, ale jej aj prospeje.
A aby sme sa k nej správali šetrne, ohľaduplne a s úctou je potrebné aj vedieť prečo. Najprv sme si činnosti roztriedili na tie, ktoré Zemi prospejú a tie, ktoré jej ublížujú - tých sa od dnes budeme snažiť vyvarovať, odpad separovať, vodou a elektrinou šetriť, stromčeky sadiť, obaly recyklovať... Vylúštená tajnička a vytvorený plagát uzatvárali prvú čať osláv. Druhú časť darčeka pre Zem sme zrealizovali v prírode. Naše ruky šikovné, roboty chtivé sa s veľkým nasadením pustili do upratovnia odpadu z prírody. Neverili sme vlastným očiam, čo všetko dokážu ľudia do prírody vyhodiť a vyviesť. Je to smutné a HANBA - isto to boli dospelí, čo umývadlo, pieskovisko, stoličku, pneumatiku do lesa priviezli, keď už ju nepotrebovali. Dúfame, že my takí nebudeme!
Koľko sme vládali uniesť a bolo to pre nás aj bezpečné, toľko sme z lesa upratali. Nebolo to naše prvé upratovanie Zeme a už vôbec nie posleddé, ale boli by sme veľmi radi, ak by sa pridali aj ďalší a nie len žiaci, ale aj obyvatelia obce. Najprv tým, že pomôžu čierne skládky vyčistiť a potom tým, že tam už žiadny odpad nevyvezú.
prváci, druháci, tretiaci