Fotogaléria Fotogaléria > > 2017-2018 > 063_Saliansky Matko 

Šaliansky Maťko - školské kolo
Dňa 17. januára 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese povesti pod názvom Šaliansky Maťko. Všetkým zúčastneným patrí pochvala za svedomitú prípravu a výborný výkon pri prednese. Víťazom blahoželáme. Žiaci, ktorí obsadili prvé miesta postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 25.1.2018.
_________Vyhodnotenie:

_________I. kategória (2.-3. ročník)
___1. miesto Barborka Pavlíková (3.roč.)
___2.miesto Marianka Suváková (2.roč.)
___3.miesto Miško Darivčák (3.roč.)

_________II. kategória (4.-5. ročník)
___1. miesto Matúš Kundrát (4.roč.)
___2.miesto Tomáš Valenčík (4.roč.)
___3.miesto Terezka Nogová (4.roč.)


Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko J.C. Hronského

Miestny odbor Matice slovenskej v Stropkove zorganizoval 25.1.2018 v Mestskej knižnici v Stropkove súťaž v prednese povesti. Okresného kola sa zúčastnilo 14 súťažiacich z ôsmich škôl stropkovského okresu.
Našu školu reprezentovala v prvej kategórii Barborka Pavlíková (3.roč.), ktorá obsadila 1.miesto a v druhej kategórii Matúš Kundrát (4.roč.), ktorý získal 2. miesto. Blahoželáme a Barborke držíme palce na krajskom kole.
Mgr. Andrea Gonosová

Súťaž v prednese slovenských povestí
Krajské kolo obľúbenej súťaže Šaliansky Maťko J. C. Hronského sa uskutočnilo 21. februára 2018 v priestoroch Základnej školy na Májovom námestí v Prešove. Toto umelecké podujatie sa konalo v našom krajskom meste už po dvadsiaty piaty krát.

V prednese slovenských povestí sa predstavilo 36 talentovaných žiakov z 12 okresov Prešovského kraja, ktorí súťažili v troch vekových kategóriách. Všetci boli výborne pripravení a preukázali vysokú umeleckú úroveň a profesionalitu.

Našu školu reprezentovala tretiačka Barborka Pavlíková povesťou s názvom Studňa kráľa Mateja. Súťaže takéhoto rozmeru sa zúčastnila síce ešte len po prvý krát, avšak jej recitácia bola bez trémy, prirodzená a krásna. Napriek tomu, že si z tejto súťaže diplom nepriniesla, získala nepochybne nesmierne veľkú životnú skúsenosť.

Ďakujeme Barborka, bola si naozaj výborná!
Mgr. Andrea Angelovičová