Fotogaléria Fotogaléria > > 2017-2018 > 070_Priprava na Vianoce 

Príprava na Vianoce
Na hodinách výtvarnej výchovy v 5. ročníku sme si pripravili slávnostnú Štedrú večeru. Každý sa postaral o niečo domáce pod zub. Pred večerou pri sviečke nechýbala modlitba Otče náš, potom sme sa rozprávali o zvykoch v našich rodinách a ochutnávali sme z každého rožka troška. Na stole sme mali oblátky a med, hubovú mačanku, varené a vyprážané pirohy, kapustové bobaľky, sušené ovocie a rôzne druhy koláčov. Pri vianočných koledách sme si pochutnávali aj na vianočnom punči. Poďakovanie patrí všetkým piatakom za ochotu niečo také vianočné zažiť, ich mamkám a babkám za chutné pokrmy a tetám kuchárkam za pomoc pri zohriatí jedál a umytí špinavého riadu. Žiakov 6. ročníka obdaril Mikuláš už pri príchode do školy sladkým prekvapením v topánke a malým vianočným stromčekom ako aj výzdobou na oknách. Za odmenu si každý vyrobil svojho vlastného anjela.
So siedmakmi sme voňavým ihličím a zhotovenými ikebanami vyzdobili interiér školy. Za odmenu sme si uvarili pečený čaj ozdobený citrónom. Najkrajšími anjelmi sa môžu pochváliť ôsmaci z hodín výchova umením. Odmenou boli napečené medovníky, ktoré sme si vlastnoručne vyzdobili.
Radosť zo zdobenia a jedenia vianočného pečiva nechýbala ani na hodinách výchova umením v 9. ročníku. Okrem iného sme si vyrobili drevených anjelov v Pizza Basil a Mikulášskymi darčekmi čertovsky a anjelsky dobre obdarili svojich spolužiakov.
Všetky vianočné prípravy končia vianočným programom pri krásne vyzdobenom a vysvietenom stromčeku a betleheme vo vestibule školy v posledný predprázninový deň.
PaedDr. Anna Komišáková