Fotogaléria Fotogaléria > > 2018-2019 > 032_Ako išlo vajce 

Ako išlo vajce na vandrovku
To, že vyučovanie v našej škole môže mať rôzne formy a podoby, sme ukázali už nie raz. Dnes sme si deň v prvom ročníku spríjemnili tematickým vyučovaním s názvom: „Ako išlo vajce na vandrovku“.
Hneď prvú hodinu - slovenského jazyka - sme odštartovali vypočutím a následne rozhovorom o vandrovaní veselého vajíčka. Na druhej hodine sa z detí stali malí ilustrátori a každý vytvoril jednoduchú kresbu k príbehu. A to už zazvonilo na hodinu matematiky, na ktorej mali tzv. vajíčkové počítanie. Príklady boli zamerané na sčítanie a odčítanie do 20 bez prechodu cez desiatku.
Keďže im to šlo veľmi dobre, nasledovalo to najpríjemnejšie. (Pardon - najchutnejšie). Po dopočítaní príkladov si totiž každý z detí vyskúšal do misky rozbiť z domu prinesené vajíčko....a to sa už zo všetkých stali malí kuchári. Na panvici sme prepražili trochu masla, pridali vajíčka, vareškou ich poriadne premiešali a desiata bola hotová. K chutnej praženici sme si dali čerstvý chlebík a takto posilnení pustili sme sa po prestávke do tvorenia na hodine výtvarnej výchovy. Stačili farebné papiere, lepidlo, nožnice, voskovky a vtáčie hniezda ( samozrejme aj s vajíčkami) zdobili nástenku našej triedy.
Tento deň bol veľmi príjemný.
Prváci