Fotogaléria Fotogaléria > > 2018-2019 > 038_Muffin z dvojky 

Muffiny z dvojky
Ahoj kamaráti!
Dnešok sme si poriadne zaslúžili a užili.

Už minulý týždeň sme sa v triede s tetou Aďou a pani učiteľkou dohodli, že si na desiatu upečieme muffiny. A aby sme sa dnes matematikou a slovenčinou nezaoberali, dohodli sme sa, že do piatku získame minimálne tri 1, alebo 2 z rýchleho počítania, či správneho písania i/ý po mäkkých a tvrdých spoluhláskach. Záver získavania výborných známok bol v dnešný deň pečenia. Úvodná hodina patrila záverečnému preskúšaniu našich znalostí v daných oblastiach. Na 99% sme to zvládli na 1* takže: "Huraaa do pečenia!"

Rýchlo sme zoskupili všetky donesené suroviny, plechy, košíčky a formičky, rozdelili sa na skupiny, prepísali recept (vyskúšaný už v 1. ročníku) na tabuľu a pustili sa do práce. Išlo nám to jedna radosť. Každá skupina do svojho cesta zamiešala inú pochutinu - banány, orechy, čokoládádu, Granko, Jojo cukríky. No, a zatiaľ, čo my sme miešali a plnili, naše milé a vždy ochotné kuchárky rúry rozpálili a v pečení s nami výborne spolupracovali.

Výsledok bol skvelý. Krásne kopcovité muffiny voňali po celej škole. Jedným slovom, nevedeli sme sa dočkať, kedy ich ochutnáme. A naozaj. Nesklamali. Chutili fantasticky!
Pekári z 2. ročníka
12.2.2019