Fotogaléria Fotogaléria > > 2019-2020 > 195_MMUAW Medzilaborce 

„ U Andyho “
Veľká letná reklama tvorivým podujatiam v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola na Rádiu Regina východ dala podnet aj nám, aby sme sa zahrali na pravých umelcov.
Naše kroky viedli do Medzilaboriec 10. októbra 2019 v popoludňajších hodinách. V priestoroch múzea nás privítala milá lektorka a edukológička, ktorá sa nám venovala takmer 2 hodiny. V rýchlosti sme sa zoznámili s Andym Warholom, s jeho životom a tvorbou. Keďže v múzeu sme už viacerí boli, odpovede na otázky páni lektorky sme hravo zvládli. V ateliéri sme sa zoznámili s technikou Blotted line, ktorú Andy používal v 50. rokoch. Pripravili sme si vlastné recepty podľa jeho kuchárskej knihy. Použili sme pauzovací papier, akvarelový papier, redisové perá, čierny tuš, štetce a anilínové farby. Pracovali sme všetci podľa návodu pani lektorky. Táto výtvarná technika bola pre nás novou, ale zaujímavou a zábavnou. Zvládli ju všetci výtvarníci z krúžku Šikovníček. Do odchodu spojového autobusu sme mali ešte čas na prechádzku mestom.
Aj napriek momentálne veľkým obmedzeniam na ceste do Medzilaboriec odporúčame všetkým aspoň raz v živote navštíviť spomínané múzeum, lebo to za to stojí. Keďže múzeum navštevujú turisti z viacerých kútov Slovenska, Poľska, ale aj celého sveta, bolo by hanbou nepoznať to, čo máme priamo doma.
Šikovníci a PaedDr. Anna Komišáková