Fotogaléria Fotogaléria > > 2020-2021 > 55_MDD - 9. ročník 

Oslava MDD
Deň detí tohto roku bol najlepší za 9 rokov. Už len pri rozprávaní sa o tom, že bude opekačka, som vedela, že to bude super deň.

Ráno sme prišli do školy, zahrali sme si spoločenské hry a okolo 8:30 sme vyrazili na miesto v lese, kde sme boli až do obeda. Cestou sme sa na chvíľu zastavili v obchode na nákup. Vzali sme so sebou aj pána učiteľa Blichu, veď bol našim triednym učiteľom vo 4. ročníku. Ten spolu s chlapcami založil oheň. Opekali sme si klobásy a špekačky. Spolu sme sa najedli a aj zasmiali. Julka doma upiekla výborný šľahačkový koláč pre celú triedu. Tak dobrý, že šľahačka pristala aj na tvári Sarah a Kamily. Bolo to v rámci srandy. Neskôr na rad prišli hry a súťaže, ktoré sme vymysleli. Aj keď nie všetci, no predsa ich bolo tak akurát. Začali sme Julkinou vedomostnou súťažou, kde boli otázky naozaj o všetkom. Julka mala pripravené otázky, ktoré boli o slonoch, žralokovi, o silonkách atď. Veľmi si na tom dala záležať! Vyberali sme si jednu z troch možností v 30 otázkach. Aj keď sme toho málo vedeli, bolo to zaujímavé a zábavné. Skôr to bolo o šťastí, ktoré som mala práve ja a vyhrala som čokoládu. Mňam ... Potom sme hrali moju hru s plastovými pohármi, v ktorej boli poháre poukladané na seba a medzi nimi papiere, ktoré sme museli vytiahnuť tak, aby poháre zapadli do seba.

Neskôr sme hrali hru, ktorú si pripravila Martina. Tá bola naozaj veľmi zaujímavá. Precvičili sme si svoju kapacitu pľúc. Mali sme plastové poháre, ktoré sme museli poukladať do seba pomocou balóna tak, že sme ho mali v ústach a ruky za chrbtom. Balón sme museli nafúkať tak, aby sa pohár dal preniesť. Dievčatá sa nedali zahanbiť a víťazky boli hneď tri - Sofia, Sarah a Julka. Odmenou bola opäť chutná Milka čokoláda. Sofia pri príprave svojej súťaže uviazala cukríky na nite a tie sme si museli pomocou zubov dostať do úst. Aj táto súťaž mala svojho víťaza. Zahrať si piškôrky trochu inak, bol Ivanov nápad. Rozdelili sme sa do dvoch tímov, x-ka a krúžky. Pomocou krepového papiera sme si na lúke vytvorili rámček. Asi 4 metre od rámčeka sme sa zoradili do dvoch radov a behali sme k rámčeku. Vyhrali x-ka. Dostali čokoládu, s ktorou sa rozdelili na druhý deň v škole aj s nami krúžkami. Pani učiteľka Komišaková prispela ďalšími zaujímavými súťažami. Pili sme vodu z pohára pomocou slamky. Víťazom bol ten, kto ju vypil najrýchlejšie. Stavali sme vežu z roliek od toaletného papiera. Snažili sme sa vo dvojiciach postaviť čo najväčšiu. Vietor hral síce proti nám, ale niektorým vytrvalcom sa podarilo úspešne splniť aj túto súťažnú disciplínu. V ďalšej súťaži sme sa snažili udržať pinpongovú loptičku vo vzduchu pomocou slamky čo najdlhšie. Vyžadovalo si to veľkú trpezlivosť. O to viac to bolo zaujímavejšie. Príchodom do školy a obedom v školskej jedálni sa tento príjemný deň končí.

Keďže sme už deviataci, tak si myslím, že by sme mali spolu ešte niečo pekne zažiť. To ako sme sa spolu smiali, ma veľmi zahrialo pri srdci. Nie sme každý s každým kamarát, no základná škola je základom života a tým pádom aj ľudia v nej. Teší ma, že o pár mesiacov nastúpim na školu, ktorá bola pre mňa snom. Na základnú školu určite nezabudnem, hlavne na učiteľov, kuchárky, upratovačky či školníka. Sú to tí ľudia, ktorým som každý deň s radosťou povedala: ,,Dobre ráno!".

Deň detí bol vydarený najmä vďaka p.uč. Komišákovej. Jej snahu, radosť, pevné nervy a to všetko, čo do nás vložila si veľmi cením. Týmto už len dodám to najhlavnejšie. Mám vás všetkých veľmi rada milí moji spolužiaci a spolužiačky, učitelia, kuchárky, upratovačky a školníci. Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za tých 9 rokov. Ďakujem za to všetko, čo ste ma naučili. Preto, aby som v mojom živote čo najviac dokázala, sa budem veľmi, veľmi snažiť.
Vanesa Macková, 9. ročník, ZŠ s MŠ Havaj