Fotogaléria Fotogaléria > > 2020-2021 > 98_Športový deň 

Európsky týždeň športu 2020
#BeActive (Buď aktívny) – nielen počas tohto týždňa ale po celý rok

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Tento rok pobeží už jeho 6. ročník. Hlavnou témou kampane naďalej ostáva „#BeActive“ (Buď aktívny), ktorá má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne. Aj naša základná škola sa každoročne zapája do tejto aktivity.
Pre našich žiakov a učiteľov sme si pripravili turistický pochod s trasou Havaj – Bystrá – Varechovce – Havaj, ktorý sa uskutoční 25. 9. 2020 (piatok) v dopoludňajších hodinách.

___Buďme aktívni nielen v tento deň, ale počas celého roka.
_________PREČO?
Podľa posledného prieskumu Eurobarometer je zapojenie do športu a pohybových aktivít veľmi nízke. 60% Európanov nikdy alebo len veľmi zriedka cvičí a venuje sa nejakému športu. Na základe výsledkov toho istého prieskumu 49% Slovákov vôbec necvičí ani nešportuje. Polovica Slovákov tak tejto životnej potrebe nevenuje žiadnu pozornosť.
_________KTO?
Tento týždeň je určený naozaj pre každého – bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Mal by spojiť jednotlivcov, verejné orgány, športové hnutia, organizácie občianskej spoločnosti a súkromný sektor.
_________KEDY?
Európsky týždeň športu sa koná v 40 krajinách Európy od 23. do 30. septembra. Pod hlavičkou #BeActive sa registrujú pohybové aktivity organizované od 01. septembra do 15. októbra 2020.
25.9. 2020

Bolo fantasticky! Cieľ sme dosiahli všetci a nadmieru spokojní. Počasie nám prialo, okolitá príroda pohládzala oči a rozveseľovala dušu. Niet nad školský deň strávený v pohybe s usmievavými kamarátmi. Bodaj by sme tento tip vyučovania mávali každý mesiac.
Prvostupniari