Fotogaléria Fotogaléria > > 2021-2022 > 70_Marec - mesiac knihy

Marec - mesiac knihy
Mesiac marec, ktorý je sviatkom knihy, prváci a druháci zahájili predstavením najobľúbenejšej knihy z vlastnej knižnice. Toto príjemné čitateľské stretnutie sme zrealizovali v školskej knižnici, ktorú prváci pri tejto príležitosti aj prvykrát navštívili.

Ďalšou zaujímavou aktivitou na oslavu mesiaca knihy je druhácke čítanie knihy Danka a Janka. Táto čitateľská aktivita pozostáva nie len z prečítania knihy, ale aj z vypracovania úloh a získavania bodov, vďaka ktorým sa môžu dopracovať k špeciálnemu bonusu - Dňu bez domácich úloh.

Zatiaľ však druháci doma nezaháľajú - rozprávkovú osnovu si nakreslili a podľa nej rozprávku krásne prerozprávali.

A to nie je všetko - dve usilovné žiačky - Emka V. a Hanka P. sa pripravujú na súťaž v recitácii básní a príbehov - na Hviezdoslavov Kubín. Ich umelecký prednes si budeme môcť v triede slávnostne vypočuť v závere mesiaca knihy.

Do konca marca nám ostávajú ešte dva týždne - týždne na ďalšie zaujímavé podujatia spojené s knihou.

*** A stalo sa. Druháčky to v školskom kole 1. kategórie

Hviezdoslavovho Kubína
zvládli bravúrne a postúpili do okresného kola. Na tejto úrovni súťaže, vo veľmi dobrej konkurencii starších a skúsenejších recitátorov z celého okresu Stropkov, získala Emka Viňarská 3. miesto a Hanka Piasecká ocenenie za účasť. Dievčatá, gratulujeme a tiež ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!
Mgr. R. Široká
16.3.2022