Fotogaléria Fotogaléria > 2017-2018 > 066_Pitna voda 

Povedzme ÁNO čistej pitnej vode
Dňa 18. januára 2018 sme sa zapojili do projektu Povedzme ÁNO čistej pitnej vode, ktorého cieľom je najmä u detí nahradiť pitie ochutených sladkých limonád čistou pitnou vodou z vodovodu.
Počas prestávok sme žiakom a učiteľom ponúkali vodu a rozprávali o jej výhodách pre zdravie človeka. Na chodbách sme mali 3 stanovištia. Na každom stanovišti na lavici sme mali džbány naplnené vodou a na plastových táckach rozložené plastové poháre. Voda bola priezračná a osviežujúca. Svojim spolužiakom sme sa snažili vysvetliť, prečo je dôležité dodržiavať pitný režim počas dňa. Využili sme pritom vedomosti z biológie a chémie. Čistá voda z vodovodu je zdravá. Neobsahuje žiadne farbivá, čistí pleť, obsahuje minerály, podporuje spaľovanie tukov a chudnutie. Voda dodáva telu energiu. Z tejto aktivity boli žiaci nadšení. Voda im chutila a popri jej pití sa aj dobre zabávali.
Väčšine spolužiakom ponúkaná voda chutila, ale našli sa aj takí, ktorí mali voči vode z vodovodu výhrady. Najviac sa táto aktivita páčila žiakom z prvého stupňa, kde sme počas dňa rozdali 10 džbánov čistej pitnej vody.
siedmaci, ZŠ s MŠ Havaj