Fotogaléria Fotogaléria > > 2017-2018 > 048_Prehadzovana 

Prehadzovaná trojíc
Slovenská volejbalová federácia po uspešnom pilotnom ročníku pokračuje aj v tomto školskom roku v súťaži pre deti základných škôl 1.-4. ročníka - PREHADZOVANÁ TROJÍC. Prehadzovaná je veľmi obľúbená hra detí na základných školách. Táto hra sa hráva na volejbalovom ihrisku a platia v nej podobné pravidlá ako na volejbale. Hra a jej varianty hry s menším počtom hráčov sú výbornou prípravou na volejbal, ale tiež aj pre iné športové hry. Deti sa učia rôznymi spôsobmi hádzať a chytať loptu, odhadovať dráhu letu lopty a vzájone spolupracovať. Prehadzovaná trojích sa hrá na dva víťazné sety do 15.
Štvrtáci sa s touto hrou zoznámili už minulý rok, avšak možnosť súťažiť aj s družstavmi iných škôl dostali až tento rok. Do základného kola sa v našom okrese prihlásili iba tri družstvá Havaj A, Havaj B, Bukovce. Tieto tímy si prvýkrát zmerali sily 12. apríla v telocvični ZŠ Havaj. Druhé kolo hráči odohrajú 24.4. na súperovej palubovke a najlepší tím zo spomínaných družstiev postúpi do boja o účasť na celoslovenskej olympiáde žiakov základnych škôl - KALOKAGATIA (koná sa každé dva roky), kde si zmerá sily s dvoma družstvami zo Svidníka.
Našu školu reprezentujú dve družstvá. Družstvo A tvoria žiaci 4. ročníka (Tupyová A., Nogová T., Kundrát M., Oleárnik D., Valenčík T., Kuzma T.), družstvo B sú žiaci 1. - 4. roč. (Pančurová D., Svákusová S., Pavlíková B.,Viňarský S. pančura A.).

______Výsledky po 1. kole:
Havaj A - Havaj B___ 2:0 (3,13)______Havaj A 6b
Havaj A - Bukovce___ 2:0 (5,8)______Bukovce 3b
Bukovce - Havaj B___ 2:0 (13,7)______Havaj B 0b
R. Široká