Fotogaléria Fotogaléria > > 2018-2019 > 00088_ZOO 

Park zvierat (alebo návšteva ZOO)
...nuž a naša posledná prírodovedňácka výprava viedla do síce malého, no na množstvo zvieratiek veľmi početného Parku zvierat v Stropkove.

Tak, ako každú stredu počas celého šk. roka, nebolo to inak ani dnes. Všetko bolo super. Počasie vybavené (teda nádherné slnečné), nálada výborná, deti natešené. Mohli sme teda vyraziť.

Autobusovým spojom sme sa odviezli do Stropkova. Aby sme si chvíľočku oddýchli,našou prvou zastávkou bolo detské ihrisko. Tu sme sa pohojdali, ponaháňali, povozili na kolotoči a samozrejme dostatočne vykričali, aby sme pri obhliadke zvierat dokázali byť opäť pokojní. To už nasledovala druhá- najdôležitejšia zastávka – prehliadka samotného Parku zvierat. Tu sme mali možnosť pozorovať napr. káčera s kačicami, moriakov,opice, nutrie, poníka, vevveričku, baranov, lamu, surikaty, ba i voľne pohybujúceho sa páva s nádherne roztiahnutým chvostom. Zaujímavé bolo aj vivárium. Tu mnohí z nás ani nedýchali. Pred plazmi a jaštermi sme mali teda poriadny rešpekt. Kŕmenie zvierat sme radšej prenechali skúsenejším odborníkom, než by sme mali zvieratkám spôsobiť nejaké ťažkosti.

Pri odchode z Parku každý zistil, koľko centimetrov počas roka podrástol a pobrali sme sa ďalej. Po horúcom dni sme sa osviežili kopčekom chutnej zmrzliny a vreckové sme minuli v neďalekom hračkárstve.

Bola to naozaj krásna bodka za prírodovedným krúžkom.

Musím pochváliť všetkých prírodovedňákov za vzornú dochádzku, slušné a bezpečné správanie sa počas všetkých našich akcií a vychádzok, za dobrú náladu, ktorú doma nikdy nezabudli a poďakovať im za množstvo krásnych zážitkov, ktoré každého z nás určite obohatili.

STE SUPER!!! SOM NA VÁS PYŠNÁ!!!
A. A.