Fotogaléria Fotogaléria > > 2019-2020 > 192_Čierna mláka 

Lesnícky náučný chodník Čierna mláka
Cieľom jesennej exkurzie v rámci vyučovacích predmetov geografia a biológia bol lesnícky náučný chodník Čierna mláka, ktorý vedie z Bardejovských Kúpeľov.
Začiatok chodníka je v lokalite nad jazierkom. Má tvar „snehuliaka“, pozostáva z troch okruhov rôznej náročnosti. Vstup na chodník tvorí drevená vstupná brána s informačnou mapou, ktorá poskytuje základné informácie o chodníku. Jeho celková dĺžka je 4460 m, prevýšenie 290 m a má 18 tematických zastávok. Okrem nich sme na chodníku našli drevenú rozhľadňu na Zborovský hrad, kaplnku svätého Huberta, príšeru vystupujúcu z vôd jazierka pri Zimnej studni, či iné zaujímavé objekty. Samozrejmosťou boli lavičky na oddych, studničky i zrubové ohnisko.
Najväčšou odmenou pre 42 účastníkov exkurzie bol v piatok 18. októbra 2019 rozchod v kúpeľoch. Čaro pestrej farebnej jesene umocňovali teplé slnečné lúče a vôňa oblátok. Cestou domov sme sa zastavili vo Svidníku pri Pamätníku sovietskej armády, kde sme si pripomenuli 75. výročie Karpatsko – duklianskej operácie.
PaedDr. Anna Komišáková