Fotogaléria Fotogaléria > > 2021-2022 > 65_Kúzelná fyzika

Kúzelná fyzika
Dňa 25.4.2022 bol na našej škole učiteľ fyziky a predvádzal nám rôzne pokusy. Bol skoro ako kúzelník. Sledovali sme pokusy s magnetmi, elektrinou, hodinami, pýtal sa nás rôzne otázky a ak niekto odpovedal správne, dostal nálepku. Najviac sa mi páčili pokusy s magnetmi. Boli veľmi zaujímavé. Pán učiteľ nám ukázal triky s farbami. Dozvedeli sme sa, že v skutočnosti vidíme len tri farby.

Na tomto programe sa mi najviac páčil pokus - magnetový ježko. V plastovej krabičke boli magnetové piliny, na ktorú „kúzelník“ položil magnet a vznikol z toho ježko, pretože magnet piliny posúval.
Tomáš

Na tomto programe sa mi najviac páčil pokus s inteligentnou plastelínou. Na pokuse bolo veľmi zaujímavé to, keď plastelína pretekala cez kelímok ako voda, ale pomalšie.
Samuel

Na tomto programe sa mi najviac páčili pokusy s magnetmi. Najviac magnetová dráha. Keď otočil severnú stranu k severnej, magnet lietal vo výške veľkou rýchlosťou. Keď otočil severnú stranu k južnej, magnet sa pohyboval pomaly.
Michal

Na predstavení sa mi najviac páčilo ako pani učiteľka angličtiny chytala elektriku, malo to 3V. Stala sa súčasťou elektrického obvodu a žiarovky sa rozsvietili. Pán fyzik predvádzal kúzla formou hry a všetko bolo zábavné.
Tobias

Miešanie farieb v svetle, prvá farba bola červená, zelená a modrá. Potom sme zmiešali: červená + zelená=žltá, modrá + červená=fialová. Cez 2 medené tyče sme spúšťali magnet, jednu tyč mal učiteľ kúzelnej fyziky a druhú náš deviatak. Magnet prešiel skôr cez učiteľovu tyč, lebo ju mal prerezanú. Poprehadzované farby poskladala spolužiačka do radu farieb dúhy. Ďakujeme za super zážitok.
Jarka